5 oczekiwanych tytułów ekskluzywnych na PlayStation 3

Pod względem zapowiedzianych tytułów na wyłączność (z tych ciekawszych) na chwilę obecną chyba króluje konsola Sony. Przedstawiam Wam 5 nadchodzących gier wyłącznie na PS3, ale jednocześnie zaznaczam, że nie są to wszystkie tytuły. Sam oczekuję na premierę kilku z nich i ciekaw jestem, na które czekacie Wy.

Beyond: Two Souls

Kolejna produkcja Quantic Dream utrzymana poniekąd w klimatach Heavy Rain i Fahrenheit (poprzednich tytułów tego studia). Gra ma być połączeniem przygodówki i thrillera, główną bohaterką jest młoda dziewczyna – Jodie Holmes, obdarzona niezwykłym darem kontaktowania się ze światem pozaziemskim. Z uwagi na to, że Quantic Dream pokazał już klasę w tworzeniu pięknych gier z zajebiście specyficznym klimatem, jestem pewien, że gra będzie hiciorem.
Premiera: marzec 2013

The Last of Us

Tytuł, na który najbardziej czekam ze wszystkich wymienionych. Jego twórcami są weterani (Naughty Dog), którzy choćby serią Uncharted potwierdzili swój profesjonalizm w tworzeniu cholernie wciągających historii. Tym razem mamy czasy postapokaliptyczne, dziwna zaraza przemienia ludzi w monstra, miasta (i to co po nich zostało) są praktycznie martwe. Garstka ludzi, która ocalała, walczy o najmniejszy kawałek chleba stosując najczęściej bandyckie, brutalne metody działania. I w środku tego zasranego miejsca pojawia się dwójka bohaterów – dorosły mężczyzna Joel oraz młoda nastolatka Ellie, którzy próbują za wszelką cenę przetrwać te cholernie ciężkie i niebezpieczne czasy.
Premiera: styczeń 2013 / Aktualizacja – czerwiec 2013

The Last Guardian

Tytuł, wokół którego zaczynają narastać legendy, w pewnym momencie pojawiło się nawet zwątpienie, czy w ogóle się ukaże. Na szczęście prace nad grą zostały potwierdzone. Głównym bohaterem jest mały chłopiec, któremu w wędrówkach towarzyszy ogromny stwór. Tytuł podobnie jak wcześniej opisany Beyond: Two Souls jest totalnie specyficzny, „baśniowy”. Dwie poprzednie produkcje twórców gry, jakimi były Ico oraz Shadow of the Collossus do dnia dzisiejszego uchodzą za jedne z najbardziej klimatycznych gier. Oczywiście The Last Guardian ma być wykonany w podobnej konwencji, dlatego spodziewać się można kolejnej cudnej opowieści.
Premiera: 2013 (prawodpodobnie)

God of War: Ascension

Kolejna część z Kratosem w roli głównej ma być wyjątkowa nie tylko z uwagi na nowe przygody („nowe – stare”, bo wydarzenia mają dotyczyć przeszłości bohatera), ale również na tryb multiplayer, który pierwszy raz zagości w serii.
Premiera: marzec 2013

Until Dawn

A to z kolei zupełnie nowy tytuł specjalnie przygotowany pod kontroler PlayStation Move. Grupka młodych ludzi zjawia się na zadupiu w górach, gdzie swego czasu w dziwnych okolicznościach stracili koleżankę. Kompani próbują zamknąć ten dramatyczny i dziwny rozdział swego życia, lecz coś znowu zaczyna się dziać – nagle giną kolejne osoby z grupy. Naszym zadaniem jest przetrwać w tym dziwnym miejscu do świtu. Gra ma być typowym horrorem klasy B, bez jakichś specjalnych psychologicznych zagrywek, gdzie trzymając w ręku kontroler Move będziemy sterowali m.in. latarką. Ciekawi mnie jednak, czy w przypadku sukcesu Slendera autorzy jednak sięgną po te psychologiczne napierdzielacze, które były najmocniejszą stroną Slendera.
Premiera: 2013

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • Pinterest