Battlefield 3 na smartfonach? DICE chce przenieść swój potężny silnik Frosbite 2 na platformy mobilne

I szuka do tego celu odpowiednich pracowników. Szwedzki developer DICE na swojej stronie umieścił ogłoszenie o pracę, w którym napisał:

Frosbite szuka do pracy developerów, którzy zechcą do nas dołączyć w celu wyniesienia naszego silnika na następny poziom. Będziesz częścią grupy, skupioną na przeniesieniu Frosbite na platformy mobilne [...]

Ktoś chętny? Co ciekawe, EA i DICE pragną, aby efekt końcowy był taki, jak na PC i konsolach. Sam jestem ciekaw co z tego wyniknie – Battlefield 3 na smartfonie w identycznej oprawie graficznej? Czemu by nie spróbować (choć przyznam bez bicia, że tego typu strzelanki jakoś trudno mi ogarnąć na smartfonie). Widać, że EA mocniej próbuje zawojować na rynku gier mobilnych. Jeśli uda im się przenieść Frosbite 2 na smartfony w stopniu co najmniej zadowalającym, to z pewnością  strategia biznesowa EA ulegnie pewnym metamorfozom.

Niedawno zapowiedziany Dragon Age 3 również ma być oparty na silniku DICE (jak zresztą Medal of Honor: Warfighter i Army of Two: The Devil’s Cartel). Czy EA szykuje bum wielkich tytułów na smartfony?

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • Pinterest