Czy kobiece charaktery są coraz dojrzalej przedstawiane w grach video? [Gears of War 3]

Cliff Bleszinski (ojciec Gears of War) nigdy nie był specjalnie zachwycony tworzeniem gry z muskularnymi bohaterami. Generalnie seria GoW mocno przesiąknięta jest męskimi klimatami: faceci z ogromnymi karkami, rozwałki, rżnięcia piłą przeciwników na pół itp. Przyznał, że to dział artystyczny produkował koncepty i modele. Bleszinski ma nadzieję, że to się mocno zmieni, chce pokazywać w grze również kobiety, potrafiące radzić sobie jak faceci. I to powoli zaczęto wprowadzać od części trzeciej, w której jedną z bohaterek jest Anya – kobieta wcześniej znana z głosu w słuchawce, teraz kopie dupska wraz z pozostałymi bohaterami. Mało tego, Bleszinski chce ukazać kobiety w konkretny sposób:

Czuliśmy potrzebę właściwego przedstawienia [kobiet] w grze i chcieliśmy mieć pewność, że mają taką osobowość jaką lubią. Są pewne siebie i nie wyglądają jak prostytutki.

I to mi gra, zdecydowanie jestem za. W Gears of War 3 nie mamy lasek w pancerzach z wycięciami na cycki i dupeczkę, czy tym bardziej ognioodpornych, super chroniących całe ciało stringów. Bleszinski dodaje:

Potrafię docenić wojowniczkę w platerowanym bikini tak samo jak kolejnego faceta, ale w naszych grach chcę mieć pewność, że proporcje są bardziej realistyczne, i że kobieta potrafi skopać dupę tak samo dobrze jak facet.

Nawiązał również do nowego Tomb Raidera i nowej Lary Croft, która pomimo braku wielkiego biustu nadal świetnie się prezentuje. Być może nasza branża faktycznie dojrzewa, bo poza kobietami w GoW (w GoW: Judgement‘s pojawi się kolejna – rudowłosa Sophia) i nową Larą, kobiety są poważniej przedstawiane także w Dead or Alive 5, o czym pisałem chwilę temu.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • Pinterest