Czy w nowym Batmanie od Rocksteady zobaczymy Supermana i innych bohaterów DC Comics?!

No i proszę, stało się, sukces filmu „The Avengers” z marvelowskimi bohaterami zamieszał w świecie bohaterów DC Comics. Trwają właśnie prace nad przeniesieniem do kin „Justice League” („Ligi Sprawiedliwości” w skład której pierwotnie wchodzili Batman, Superman, Wonder Woman, Green Lantern, Flash, Aquaman i Martian Manhunter), ale Warner Bros i DC Entertainment już teraz próbują przyzwyczajać publikę do oglądania tych bohaterów w jednym teamie.

Wg źródeł Variety (znanego serwisu z branży filmowej) proces oswajania trwał już w czerwcu podczas premiery „Lego Batman 2: DC Super Heroes” (w którym możemy zagrać jako Batman, Superman, Wonder Woman, Green Lantern i Flash), a w przyszłym roku czeka nas premiera napierdzielanki „Injustice: Gods Among Us”. Serwis wylicza także  inne działania, mające na celu ekspansję superbohaterów DC Comics, m.in. produkcję figurek Lego, premierę filmu animowanego „Justice League: Doom” (w lutym tego roku), wiosenny blok programowy z „Young Justice” i „Green Lantern: Animated Series” w Cartoon Network, wznowienie książek „Justice League”,  czy także działania DC Entertainment do walki z głodem w Afryce pod szyldem „We Can Be Heroes”.

I teraz najciekawsza część – Variety uważa, że w kolejnej części gry o Batmanie od studia Rocksteady (czyli trzeciej – po Arkham Asylum i Arkham City) również pojawią się bohaterowie z Ligi Sprawiedliwości. Ponoć nowa odsłona będzie prequelem, a historia ma się obracać wokół pierwszego spotkania Batmana z Jokerem (wydarzenia mają być oparte na komiksach z lat ’50-tych). Przy okazji druga ciekawostka – Mark Hamill, podkładający głos Jokera w dwóch poprzednich częściach, rzekomo oznajmił, iż w kolejnej odsłonie nie powróci do gry by grać złoczyńcę.

Z jednej strony szał pał, ale z drugiej pojawiają się mieszane odczucia, czy przypadkiem specyficzny, mroczny klimat Gotham City z charakterystycznymi dla niego postaciami, nie zostałby rozmyty przez innych bohaterów. Nawiązuję tu oczywiście głównie do świata stworzonego przez Rocksteady Studios, bo w przypadku zabawnego „Lego Batman 2” czy szykowanego „Injustice” sprawa ma się nieco inaczej.

W każdym razie nie są to potwierdzone informacje, dodatkowo gra miałaby powstać najwcześniej w 2014 roku (premiera filmu „Justice League” to ponoć 2015).

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • Pinterest