Far Cry Z-Day – powstaje postapokaliptyczny mod do Far Cry 3

I nie mylcie go z DayZ, bo to jednak inne produkcje, choć klimat postapo się zgadza. Nad modem pracuje grupa zapaleńców zwąca się GC Vos, modyfikacja dotyczy trybu singleplayer (na multi nie ma co liczyć) i ukaże nam mocno wyniszczony i niebezpieczny (otwarty) świat. Gracz będzie musiał przetrwać w tym całym kurwidołku, a na jego dupsko będą czyhały nie tylko zombiaczki i ludzie, ale także agresywne zwierzęta. Inspiracją dla twórców moda są przede wszystkim gry pokroju Left 4 Dead (co zresztą słychać na jednym z filmików), wymieszane z rozwiązaniami z Far Cry. Kampania ma być urozmaicona cutscenkami, ciekawą muzyką oraz różnymi efekciarskimi dźwiękami (w tym także głosami).

Poniższy filmik prezentuje ok. 7 minut rozgrywki z wczesnej wersji alpha. Gracz wyposażony jedynie w pistolecik musi dostać się do sklepu po żywność, ale droga nie jest łatwa. Do dyspozycji ma jednak uliczki, dachy itp. (jak zresztą na otwarty świat przystało).

Na marzec została zaplanowana otwarta beta, natomiast premiera szykowana jest na lipiec 2014. Ostateczna nazwa moda ulegnie zmianie, twórcy zdają sobie sprawę ze zbyt dużej popularności tej nazwy, ale chwilowo pozostanie Z-Day.

A na kolejnym filmiku możecie obadać jak wygląda szaleńcza jazda samochodem po moście zapchanym innymi autami oraz „zombiakami”.

Czytając pierwsze informacje o tym modzie, uświadomiłem sobie, że faktycznie Far Cry 3 to niezłe poletko do modowania. Wielki otwarty świat z masą zajebistych rozwiązań, toż to szkoda marnować tyle dopieszczonego kodu na samego Far Cry 3 i dodatek Blood Dragon. Może po premierze Z-Day temat nieco bardziej zaskoczy. A na koniec oblookajcie filmik z zapowiedzą otwartej bety.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • Pinterest
Tagi: