Jak założyć konto PayPal, aby móc kupować gry na Steam?

Świąteczne promocje w sklepach zagranicznych już ruszyły, jednak nie wszyscy posiadają karty kredytowe, aby móc z owych promocji korzystać. Dlatego wrzucam poradnik jak założyć darmowe konto PayPal, dzięki któremu karty nie będą potrzebne. Jest to bardzo proste i szybkie, ale wiem, że mimo wszystko wiele osób szuka tego typu informacji. W kolejnym wpisie przedstawiłem proces kupowania gier na Steamie za pomocą płatności PayPal.

Kilka wstępnych informacji

Utworzenie konta w serwisie PayPal jest darmowe, nie są również pobierane żadne opłaty za prowadzenie konta i zakup towarów w Polsce (za złotówki). Natomiast drobne opłaty pobierane są za zmianę waluty (czyli gdy chcemy zakupić grę choćby na Steamie w walucie euro), a także za sprzedaż. Pamiętać należy o tym, że konto PayPal przyda się głównie tym osobom, które posiadają kartę kredytową lub własne konto bankowe. Konto w serwisie PayPal może być zasilane właśnie za pomocą karty kredytowej lub za pomocą przelewów z własnego konta bankowego (nie cudzego). Rejestrując się w serwisie PayPal należy podać własne dane, w tym imię i nazwisko, które muszą zgadzać się z imieniem i nazwiskiem właściciela konta bankowego lub karty kredytowej (ewentualnie musi zgadzać się nazwa firmy, jeśli założymy na PayPal konto firmowe). W przeciwnym razie zasilenie konta PP nie dojdzie do skutku.
Poniżej przedstawiam krok po kroku proces rejestracji konta dla osób prywatnych i zasilania salda.

Zakładanie konta w serwisie PayPal

1. Wchodzimy na stronę www.paypal.pl i klikamy w przycisk „Załóż darmowe konto”. Wówczas wyświetli się pierwsza strona formularza rejestracyjnego, w którym musimy wybrać o jakie chodzi nam o konto (prywatne czy firmowe). Wybieramy to pierwsze (PayPal dla Ciebie) klikając w przycisk „Rozpocznij”.

2. W kolejnym formularzu wypełniamy niemal wszystkie pola (jedno jest opcjonalne). Istotne są tutaj przede wszystkim trzy pola: imię, nazwisko i adres. Pierwsze dwa muszą pokrywać się z tym, które podane są na naszym koncie bankowym lub na karcie kredytowej (z których to będziemy zasilać PP). Adres natomiast to adres bilingowy, który również będziemy musieli podawać podczas transakcji (np. na Steamie). W ostatnim polu (nr telefonu) najpierw wpisujemy 0048 (jeśli mieszkamy w Polsce) a następnie swój numer wraz z numerem kierunkowym. Zaznaczamy opcję akceptującą umowę i zasady zachowania poufności i klikamy w przycisk „Akceptuję i chcę założyć konto”.

3. Następnie możemy zapoznać się ze sposobami zasilenia konta PayPal, jednak na chwilę obecną można kliknąć w link na dole „Przejdź do strony Moje konto”.

4. W zakładce Moje konto widzimy aktualne saldo, czyli 0 zł. W tym momencie ważne jest potwierdzenie adresu e-mail, który wprowadziliśmy podczas rejestracji. Na maila powinna przyjść wiadomość wraz z kodem potwierdzającym. Pod tym kodem powinien znaleźć się przycisk potwierdzający, w który należy kliknąć, jednak czasami może się on nie wyświetlać (zależy to głównie od używanego klienta pocztowego). Jeśli przycisk się nie wyświetli, to należy skopiować kod potwierdzający z maila, następnie przejść do naszego panelu PayPal i wejść w opcję „Potwierdź adres e-mail” (po prawej stronie).
Tam korzystając z instrukcji należy kliknąć w odpowiedni link, który umożliwi nam ręczne wklejenie kodu i potwierdzenie adresu e-mail.

Zasilanie salda

1. Poniżej przedstawiam przykład zasilania za pomocą prywatnego konta bankowego. Możliwości są dwie: „Dodaj środki (w kilka dni)” oraz „Doładuj konto (błyskawicznie)”. Proponuję tę drugą opcję, dzięki której pieniądze znajdą się na naszym koncie PP w kilka minut (przynajmniej w teorii, w praktyce bywa różnie, czasami środki pojawiają się po kilku godzinach – w skrajnych przypadkach nawet na drugi dzień).

2. Po kliknięciu w „Doładuj konto (błyskawicznie)” z listy rozwijanej wybieramy nasz bank i wpisujemy kwotę PLN (np. 100). Klikamy „Dalej”.

3. Otrzymujemy szybkie info o warunkach doładowania konta. Klikamy „Dalej”.

4. Na kolejnej stronie logujemy się ponownie do PayPal.

5. Weryfikujemy nasze dane i przechodzimy do kolejnego kroku klikając w znany przycisk „Dalej”.

6. Otrzymujemy końcowe informacje odnośnie naszego przelewu, które również wysłane zostają na naszego maila. W tym momencie po kliknięciu w przycisk „Przelej pieniądze” zostaniemy przekierowani na stronę naszego banku, gdzie po zalogowaniu musimy puścić przelew na podane wcześniej dane. Uwaga na tytuł przelewu.

7. Po dokonaniu przelewu pieniądze powinny zasilić nasze saldo w przeciągu kilku minut (teoretycznie:).

I to wszystko. W następnym wpisie pokazałem jak kupować gry na Steamie za pomocą PayPal’a.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • Pinterest