Nowy kozacki trailer Wiedźmina 3 w wersji polskiej i angielskiej – jak wypadł dubbing?

Porównajcie obie wersje. Generalnie trailer urywa jaja, ale jest za krótki! Chcę więcej! Gdy go oglądnąłem podczas trwającej gali, zacząłem się zastanawiać jak wypadnie polski dubbing przywódcy Gonu. I usłyszałem. Odczucia mam jednak mieszane.

Wersja polska

Wersja angielska

Żeby było jasne, dla mnie Wiedźmin liczy się tylko w wersji polskiej. Zawsze zwykłem grać w gry z oryginalnymi dubbingami (czyli głównie eng) a jedynie polskimi napisami, dubbing w Wiedźminach oryginalnie był przygotowany pod wersje angielskie, ale w tym przypadku dla mnie musi być polski. Jednak z przykrością muszę stwierdzić, że w nowym trailerze dubbing angielski wypada znacznie lepiej od polskiego (w poprzednim również wolałem eng). Polski Król Dzikiego Gonu nie brzmi już tak strasznie i demonicznie, brzmi raczej… mentorsko? Jak nieco zmodyfikowany głos lektora, mniej mrocznie. Wydźwięk poszczególnych słów nie jest już tak złowrogi i „pyszałkowaty”. Cały czas w głowie tkwią mi angielskie słowa „We have been here before, we watched your petty world slumbering”, są naprawdę dosadne, wypowiedziane przez osobę cholernie pewną siebie. Końcowe „…Surrender” brzmi przekozacko. Aż ciarki przechodzą na myśl spotkania Króla w grze. Natomiast polski Król brzmi nieco jak inteligentny krasnolud i już mnie nie straszy.

Podobnie ma się sprawa z głosem faceta, wspominającego o drakkarze i własnej córce – w polskiej wersji aktor dubbingujący został chyba wyciągnięty prosto z teatru. Po prostu trochę mi w uszach zgrzyta od słuchania dokładnie wypowiadanej każdej literki, każdego „sz”, „ż”, „r”, nie brzmi to zbyt naturalnie.

Osobiście jestem mega wymagającym typem jeśli chodzi o dubbing, dlatego zawsze wybieram ten oryginalny + polskie napisy, mam jednak nadzieję, że ostatecznie polska wersja Wiedźmina 3 będzie udana. Niestety polscy aktorzy dubbingowi cierpią na syndromy „dużego dziecka” i „teatralnej przesady”, muszą się jeszcze dużo nauczyć o dubbingowaniu gier, szczególnie tych dla starszych osób, bo w grach dla dzieci często wychodzi ok.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • Pinterest