Twórca Metal Gear Solid został poproszony przez prezesa Konami o stworzenie nowego Silent Hill

Kilka dni temu Hideo Kojima (ojciec serii Metal Gear Solid) na Eurogamer Expo powiedział o rozmowie telefonicznej, jaką przeprowadził z prezesem Konami. Rozmowa ta dotyczyła… Silent Hill. Kojima powiedział:

W przeszłości wspominałem o Silent Hill podczas wywiadów i w rezultacie prezes Konami zadzwonił do mnie i powiedział, że chciałby, abym stworzył następnego Silent Hill. [...] Szczerze, jestem typem strachliwego kota jeśli idzie o filmowe horrory, dlatego nie jestem przekonany, że podołałbym temu. Jednak z drugiej strony jest pewien typ horroru, który stworzyć mogą tylko ci ludzie, którzy się boją, więc może jednak jest coś, co mógłbym zrobić.

Brzmi dosyć intrygująco, Kojima ma łeb do wymyślania ciekawych, zagmatwanych historii, więc ciekawe co wykombinowałby w klimatach, w których się dobrze nie poobracał. Seria Silent Hill swoje lata świetności niestety zakończyła na części trzeciej. Coś pod tym względem niby lekko zmieniła ostatnia odsłona „Downpour”, której niestety jeszcze nie miałem okazji sprawdzić. Mimo wszystko seria potrzebuje kopniaka na rozpęd, a Kojima jest tym zainteresowany:

Myślę, że [gra] musi być kontynuowana i z przyjemnością pomogę w tej kontynuacji. I jeśli mogę pomóc poprzez nadzorowanie lub użyczenie technologii Fox Engine, to z przyjemnością udzielę się w tym zakresie.

Czekajmy więc, być może coś ciekawego się wykluje.

Silent Hill Downpour

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • Pinterest