Wiecie, że powstaje Resident Evil 2 Reborn HD?

I chodzi o wersję tworzoną kompletnie od podstaw na silniku Unity3D. Jej twórcami są fani serii RE z Włoch, którzy zjednoczyli się pod nazwą InvaderGames i mają już dosyć dużo rzeczy ogarniętych. Jak sami napisali na swojej stronie, nie będzie to zwykłe odtworzenie starego Residenta, ale gra wzbogacona zostanie o nowe elementy i rozwiązania (przypuszczalnie także o nowe lokacje). Wspomniano o dwóch trybach gry – Classic Mode oraz New Gen Mode i to właśnie w tym drugim trybie mamy doświadczyć tych nowych bajerów. Co od razu rzuca się w oczy to kamera zza pleców.

Progres na chwilę obecną ma się następująco – scenariusz ukończony jest w 100%, kod w 60%, design i muzyka w 40%. Aktualna data premiery to grudzień 2014, a w kwietniu być może pojawi się jakieś techniczne demo. Looknijcie na filmik, aż się łezka w oku kręci:)

Po wsi chodzą słuchy, że gra będzie udostępniona za darmo, co w sumie nie powinno dziwić ze względu na fanowski charakter przedsięwzięcia. Twórcy jednak mają nadzieję, że ich dzieło stanie się w przyszłości oficjalną wersją HD Residenta drugiego i tym samym będzie oficjalnie sygnowane znaczkiem Capcom.

Przyznam szczerze, że lekki wzwód zaliczyłem, bo RE2 to moja ulubiona część. I nie do końca przekonują mnie części od numeru 4 wzwyż, które wykastrowane zostały z klimatycznego horroru, a wzbogacono je o duże ilości akcji dla dzieci z ADHD. I tutaj również cieszy mnie niezmiernie zapowiedź twórców, jakoby jednym z istotnych punktów prac nad RE2 było stworzenie jeszcze większego horroru. Trzymam mocno kciuki, a poniżej wrzucam kilka screenów. Po więcej odsyłam do oficjalnej strony InvaderGames.

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • Pinterest